info
Thank you for visiting my theme! Replace this with your message to visitors.

חצי האי קרים 2010

חצי האי קרים 2010

 

 

סיור לחצי האי קרים - 8 ימים ו 7 לילות
סוכות 27.9-4.10.10

חצי האי קרים, שוכן בדרומה של אוקראינה לחופי הים השחור.  בעברו הרחוק היווה חצי האי קרים תחנת מעבר בדרך המשי המובילה מסין.  לאומים רבים נלחמו על שליטה על אוצרותיו ונכסיו של חצי האי ולכן קרים הינו אתר רב לאומי ותרבותי. בפברואר 1945 נועדו בעיר החוף יאלטה שלושת מנהיגי מעצמות העולם כדי להחליט על גורלה של אירופה עם תום המלחמה. בקרים שלטו התרבויות הגינואית, הרוסית, התורכית והטטארית. נערוך סיור מרתק בחצי האי  המשלב היסטוריה כללית עם היסטוריה יהודית ואתרי תיירות. בדרומה של קרים אתרי נופש קסומים למרגלות מצוקי גיר משוננים כמו באגדות. כאן לאורך חופי הים השחור, נפשו בקיץ שושלות הצארים הרוסים וכאן בעיר יאלטה כתב הסופר הרוסי הנודע אנטון צ'כוב כמה ממחזותיו הנודעים. נראה  את עקבות הכוזרים, היהודים הקרימצ'קים, הקראים והיהודים שהיגרו אל חצי האי ממדינות שונות באירופה המזרחית. נסייר עם סיפוריו של הסופר הרוסי הנודע לב טולסטוי אשר שירת במלחמת קרים , עם סיפורה של האחות פלורנס נייטינגל ועם שיריו של שאול טשרניחובסקי הרופא המשורר אשר שרת בקרים כרופא צבאי. נלך בעקבות ההתיישבות היהודית החקלאית בקרים, שם נבטו ניצניו של גדוד העבודה ושם הגה ויזם יוסף טרומפלדור את הכשרתם החקלאית של צעירים יהודים לקראת עלייתם לארץ ישראל.

 

יום 1 יום ב': טיסה לפנות ערב לסימפרופול בירת חצי האי קרים. משדה התעופה ניסע ליאלטה, עיר הנופש על שפת הים השחור. הגעה למלון, א. ערב ולינה.

יום 2 יום ג': לאחר א. בוקר נצא לסייר ביאלטה. ניסע לאורך הטיילת וחוף הים, שם עוגנות אוניות נוסעים ואניות הצי האוקראיני. נבקר במוזיאון הסופר צ'כוב ובגן 'קרחת היער של האגדות', נשמע על חיי היהודים בעיר. נמשיך וניסע מערבה להשקיף על אתר 'קן הסנונית' דמוי הטירה על הצוק ונסייר בארמון ליבאדיה המפורסם שבו התקיימה ועידת יאלטה בשנת 1945. אחר הצהריים נחזור למלוננו.

 

יום 3 יום ד': לאחר ארוחת בוקר אנו יוצאים מזרחה לעיר הנמל סודאק. ניסע דרך עיירת הכרמים והמרפא אלושטה, נעבור במעבר ההררי אנגרסקי ונמשיך לעיר החוף סודאק נבקר במבצר הגינואי מימי הביניים. ובמפרץ נובי שוייט (עולם חדש) המדהים ביופיו. נטעם גם מהשמפניה המיוצרת במוזיאון יקב השמפניה מיסודו של הנסיך לב גוליטסין. לפנות ערב נחזור למלוננו ביאלטה.

 

יום 4 ה': לאחר א. בוקר נצא מיאלטה לבקצ'יסארי בירת החאנאט הטטארי בדרך ההררית המתפתלת בתוך נופי כרמים. נבקר בארמון החאן הטטארי והרמון נשותיו. נמשיך למנזר אוספנסקי ולעיר הרפאים והמערות צ'ופוט קאלה (מבצר היהודים) המרכז הקראי במאה ה 16. נבקר במערות קבורה, בכֶּנסות (בתי הכנסת הקראים), במוזיאון הקטן לתולדות הישוב ובבית העלמין הקראי שבתוך היער. אחר הצהריים נחזור למלוננו.

יום 5 ו': לאחר ארוחת הבוקר נצא לביקור בכנסיית אלכסנדר נבסקי בהמשך נמשיך מערבה. נעלה ברכבל (במידה ומזג האוויר יאפשר זאת) העובר מעל נוף כרמים ויערות להר אי פטרי. נחזה בנוף המדהים של סלעי גיר משוננים מעל חוף הים השחור. נלך עד ל'אמבטית הצעירים' ( קאראגול בטטארית) ונחזור לרכבל. נבקר בארמונו וגנו של הרוזן וורונסטוב באלופקה ונחזור למלוננו ביאלטה לקבלת שבת, א.ערב ולינה.

 

יום 6 יום שבת: לאחר ארוחת הבוקר נצא מזרחה. נבקר בעיירה הציורית גורזוף מקור משיכה לאמנים ויוצרים ובפארק גורזופסקה. שמצבת זיכרון ליהודים שנספו בשואה. נסייר בגנים הבוטניים "ניקיטסקי" שבהם אוסף של אלפי צמחים מרחבי העולם ונטעם את היינות האהובים על שושלת הצארים ביקב מסנדרה. בשעות אחר הצהריים נחזור למלוננו. 

יום 7 יום א': לאחר ארוחת הבוקר נצא לביקור בעיר הנמל סבסטופול ונסייר בפנורמה שבה ציור תלת מימדי המספר על יום במלחמת קרים, באתר לזכרו של טולסטוי שהשתתף במלחמה. נבקר בעיר הנמל היוונית העתיקה חרסונס, בבית העלמין הקראי ובנמל סבסטופול בו עוגנים ציי רוסיה ואוקראינה. ניסע לכפר הציורי באלקלווה, נשוט במפרצו המרהיב ונסייר במפעל הסודי לשעבר לייצור צוללות גרעיניות סובייטיות. נבקר בדיורמה משם נשקיף לעמק המוות ממלחמת קרים ונספר על האחות פלורנס נייטינגל מייסדת הסיעוד הציבורי. נחזור למלוננו, ארוחת ערב מסכמת ולינה.

 

יום 8 יום ב': לאחר ארוחת הבוקר נאסוף את המזוודות לאוטובוס ונצא לכיוון סימפרופול. בדרך נבקר במערות סטלקטיטים. נמשיך לאתרים היהודים ומורשתם של יוסף טרומפלדור ויצחק שדה בסימפרופול. אחה'צ נגיע לשדה התעופה לטיסה חזרה לישראל.

 

 

 המחיר לאדם בחדר זוגי 1715 $
תוספת יחיד בחדר : 260 $

המחיר כולל:

טיסה לחצי האי קרים

מסי נמל והיטל בטחון 7 לילות במלון בדרגת תיירות

חצי פנסיון

מדריכה ישראלית נורית אשכנזי מומחית במזרח אירופה

מדריך מקומי דובר אנגלית

אוטובוס תיירים ממוזג

כל הכניסות לאתרים כפי שמצוין בתכנית

תשר לנותני השירותים (מזוודה אחת לנוסע)

 

המחיר אינו כולל:

ארוחות שאינן מצוינות

שתיה בארוחות

ביטוחים למיניהם

אשרת כניסה קבוצתית לאוקראינה בסך של 70 $ לנוסע (במידה והויזה תבוטל לא יהיה צורך בתשלום נוסף

 

נשמח לעמוד לשירותכם במשרד בטלפון:  04-8493311 ,

או לפרטים נוספים ניתן ליצור קשר עם בלהה  054-4211846 ,  052-8917474

 

 

ההרשמה תיעשה אך ורק על ידי מילוי הטופס המצורף.

 יש להקפיד למלא את הפרטים בכתב ברור ולהעביר אלינו בדואר חוזר בצירוף צילום 2 הדפים הראשונים בדרכון.

 

 

התכנית ניתנת לשינוי בסדר הימים המתוכנן בשל אילוצי מזג האוויר ( אם יהיו).

החברה אינה אחראית לשינויים במועדי הטיסות.

חברת פרי טורס בע"מ שומרת לעצמה את הזכות לשנות כליל או חלקית כל טיול/ או כל סוג של שרות במסגרת הטיול ללא הודעה מראש, מסיבות טכניות גרידא.

החברה שומרת לעצמה את הזכות לעדכן את מחיר הטיול בהתאם לעליות מחירי הדלק בענף.


 

 

 

טופס הרשמה לטיול מאורגן

 

היעד: _____________

 

 

            פרטים אישיים                              נוסע  1                                      נוסע  2

שם משפחה בעברית

 

 

שם משפחה כמו שרשום בדרכון

 

 

שם פרטי בעברית

 

 

שם פרטי כמו שרשום בדרכון

 

 

תאריך לידה מלא

 

 

מין

זכר/נקבה

זכר/נקבה

דרכון ישראלי (נא לצרף צילום)

כן/ אחר

כן/אחר

מספר דרכון

 

 

תאריך הוצאת הדרכון

 

 

תאריך פקיעת תוקף הדרכון

 

 

כתובת

 

 

מספר טלפון בבית

 

 

מספר טלפון נייד

 

 

מספר פקס

 

 

כתובת דואר אלקטרוני

 

 

סוג האוכל בטיסה

רגיל/צמחוני

רגיל/צמחוני

נוסע מתמיד באל על

 

 

פרטי כרטיס האשראי

אשראי רגיל/קרדיט/תשלומים

אשראי רגיל/קרדיט/תשלומים

סוג הכרטיס

ויזה/ישראכרט/דיינרס

ויזה/ישראכרט/דיינרס

הסכום לתשלום- דולר / יורו 

 

 

מספר הכרטיס

 

 

תוקף הכרטיס

 

 

שם בעל הכרטיס

 

 

תעודת זהות של בעל הכרטיס

 

 

 

 

 

בשאלות ניתן לפנות למשרדינו פרי טורס תיירות ונופש בע'מ
רח. העצמאות 32 צ'ק פוסט חיפה 32960

04-8493311

 

נא להעביר את הטופס בפקס: 04-8711231  או בדואר

 

 

תאריך: _________________          חתימת הלקוח : __________________